Co zrobić gdy chcę sprawdzić moje IP?

Co zrobić, gdy chcesz sprawdzić twoje IP? Znajdź adres IP swojego komputera, smartfona lub tabletu. Możesz również zadzwonić do swojego dostawcy usług internetowych i poprosić go o adres IP połączenia sieciowego.

Adresy IP to numery przypisane do każdego urządzenia. Pomagają w identyfikacji urządzenia w Internecie, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co to jest. Znalezienie adresu IP zajmuje mniej niż minutę i zależy to od tego, jak zaawansowany jest router.

Co to jest adres IP?

Adres IP to numer, który identyfikuje urządzenie podłączone do Internetu. Jest używany przez komputery, gdy rozmawiają ze sobą. Każde urządzenie podłączone do Internetu posiada adres IP.

Statyczny adres IP to taki, który nie zmienia się w czasie. Ten typ adresu IP może zostać przypisany przez Twojego dostawcę usług internetowych lub uzyskany od kogoś o stałym adresie IP, o ile znajdujesz się w jego zasięgu.

Dynamiczny adres IP zmienia się za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem, a także zmienia się, gdy Twój dostawca usług internetowych przydzieli Ci nowy lub jeśli Twój obecny stanie się niedostępny z jakiegoś powodu, takiego jak rozłączenie, awaria itp.

Jak sprawdzić swój adres IP na komputerze lub laptopie?

Istnieją różne sposoby na znalezienie adresu IP na komputerze lub laptopie. Obejmuje to korzystanie z menu Ustawienia systemu operacyjnego, korzystanie ze skanera sieciowego i korzystanie z aplikacji na komputerze.

Aby znaleźć te informacje w systemie Windows 10, otwórz Ustawienia i przejdź do Sieć i Internet>Ethernet lub Wi-Fi. Przewiń w dół do sekcji Stan sieci i kliknij opcję Stan lub Lista klientów dzierżawy DHCP. Powinieneś zobaczyć wszystkie adresy IP, które zostały przypisane do twojego komputera.
Sprawdzanie adresu IP ze smartfona lub tabletu

Często jesteśmy zmuszeni korzystać z naszych smartfonów lub tabletów, aby sprawdzić coś w Internecie, na przykład nasz adres IP, co oznacza, że nie możemy uzyskać do niego dostępu przez nasz komputer stacjonarny lub laptop. W tym miejscu aplikacja taka jak ipleak może nam pomóc, dostarczając informacji, abyśmy mogli bez problemu kontynuować to, co robimy.

 

Author: prokura-inkasso.pl